Zapraszam na wyjazd nurkowy na wyspę VIS do miejscowości Komiża.

6 nocy 10 nurkowań w pakiecie z noclegiem 345 Euro osoba nurkująca .20 Euro za dobę dla osoby nienurkującej.
Vis jest najbardziej wysuniętą w morze chorwacka wyspa o powierzchni 90,3 km². Kanał Hvarski dzieli ja od Hvaru, a Kanał Biševski od Biševa. Od włoskiego wybrzeża oddalona jest około 60 mil morskich. Wzdłuż wyspy rozciągają sie trzy łańcuchy górskie, miedzy którymi leżą skaliste pola.
Na Visie i okolicznych wyspach rośnie 12 gatunków szczególnych roślin wyspowych. Tutaj również żyje szereg endemicznych jaszczurek, chrząszczy i alg, których nie ma nigdzie indziej na lądzie.
Największą wartością i rzadkością turystycznych śródziemnomorskich wybrzeży jest nienaruszona przyroda, którą posiada i jest najsilniejszym atutem wyspy Vis, która przez Światową Organizację Ochrony Przyrody została zaliczona do dziesięciu najlepiej zachowanych w nienaruszonym stanie wysp śródziemnomorskich.

Wokół miejscowości Komiza zatopionych jest wiele ciekawych nurkowo wraków. Jedną z większych atrakcji jest wrak Vasilios potężny węglowiec zatopiony w latach wojennych. Kolejnym ciekawym wrakiem jest Teti.Wrak leży na głębokości 15-25 m atrakcją tego wraku są Congery (Węgorze Morskie) oswojone podpływają do nurków w poszukiwaniu smacznych kąsków. Kolejnym wrakiem jest kuter rybacki Fortunal oraz Brioni.

Zawartość pakietu przewiduje nurkowania na wymienionych wrakach choć ze względu na warunki pogodowe plany nurkowe mogą ulec zmianie.

Akwen komizski znany jest jako rejon niezwykle bogaty w ryby, wyspa Jabuka słynie z najlepszych łowisk tuńczyka, a wszystkie wyspy archipelagu ze skorupiaków (raków i homarów) oraz wysokiej jakości białej ryby. Nie można sobie wyobrazić tradycyjnej kuchni bez wymienionych płodów morskich.

Newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter

Please wait...

Dziękujemy za zapis na newsletter