TENERYFA 23 sierpień – 30 sierpień

TENERYFA – największa z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, położona 100 km od wybrzeży Afryki na Oceanie Atlantyckim. Wyspa słynie z Ulicznego Karnawału (największa impreza na świecie po Brazylii), największego w Hiszpanii wzniesienia (wulkan Teide 3718 m n.p.m) a przede wszystkim z pięknych plaż i idealnej pogody.

NURKOWANIE. Największy jednak skarb Teneryfy ukryty jest pod powierzchnią wody. Ilość, różnorodność i atrakcyjność miejsc nurkowych na Teneryfie sprawia że jest to zdecydowanie najlepsza destynacja nurkowa wschodniego Atlantyku.

Przeważają tu miejsca o rozbudowanych formach skalnych pochodzenia wulkanicznego w tym liczne groty, tunele, kaniony, tarasowe stoki czy skalne nawisy. Mamy tu między innymi największą udostępnioną do rekreacyjnych nurkowań na Wyspach Kanaryjskich jaskinię Cueva de los Cerebros oraz niezwykłe tuby lawowe w rejonie Garachico. Spotkamy pod wodą, oprócz tych najmniejszych oceanicznych stworzeń, również wielkie płaszczki, żółwie, tuńczyki, rekiny, a przy dużym szczęściu również delfiny i wieloryby. Miłośników wraków zabierzemy do El Peñon (Tabaiba) oraz El Meridian – najlepiej zachowanych wraków na wyspie.

Podczas tego wyjazdu zanurkujemy 10 razy w Oceanie Atlantyckim. Możliwe dodatkowe nurkowanie nocne (dodatkowo płatne). Poniżej opis kilku miejsc nurkowych:

SHARK CAVE – CUEVA DEL TIBURON – Miejsce wyjątkowe dla miłośników skalnych formacji, tuneli, kawernów oraz zwierząt. Możemy tu ujrzeć wiele ciekawych gatunków zwierząt szukających schronienia i odpoczynku w obszernej grocie z licznymi zakamarkami, przejściami i tunelami.

MONTAÑA AMARILLA – Pierwszy Podwodny Rezerwat Przyrody na Teneryfie. Miejsce urzeka magicznym widokiem zatoki otoczonej wulkanem Montana Amarilla. Bogactwo organizmów morskich oraz niezwykłe formacje lawowe: groty, tunele, łuki i iglice skalne tworzące naturalne podwodne rzeźby.

EL BUFADERO – Jedno z najbardziej niesamowitych miejsc nurkowych na Teneryfie. Poczujesz się jak w podwodnym ZOO z wielkimi płaszczkami różnych gatunków, olbrzymimi oceanicznymi żółwiami, gigantycznymi ławicami roncadorów oraz delfinami.

LAS ERAS – Miejsce nurkowe na wschodnim wybrzeżu Teneryfy z tarasowymi skałami schodzącymi od 14 do 40m, a także bogactwo życia występującego w opływających skały prądach, przy odrobinie szczęścia m.in. Manty diabelskie i Żarłacze tępogłowe.

LOS CHUCHOS – Niezwykłe miejsce nurkowe dla miłośników wielkich oceanicznych stworzeń. Zobaczysz GIGANTYCZNE płaszczki podpływające do Ciebie na wyciągnięcie ręki oraz wielkie ławice ronkadorów, barakud i liczne mureny. Znajduje się tu również mały wrak statku.

EL BALITO – Niezwykle malownicze miejsce w starym porcie przeładunkowym bananów. Na głębokości 27m duży łuk skalny. Płycej liczne tunele, przejścia i groty, a na głębokości zalewie paru metrów jaskinia, której ściany przyozdabiają różnobarwne porosty.

TABAIBA – Najlepiej zachowany WRAK statku na Wyspach Kanaryjskich. 40 metrowy holownik El Peñon leży na stępce na 32m głębokości. Górny pokład sięga 16m głębokości i możliwe jest wpłynięcie do sterówki oraz do dolnych pokładów wraku. Liczne ławice krążą nad powstałą na wraku sztuczną rafą.

CUEVA DE LOS CEREBROS – Największa jaskinia na Teneryfie udostępniona do nurkowania rekreacyjnego. Posiada kilka sal i korytarzy oraz wewnętrzne jeziorko w którym można wypłynąć na powierzchnię. Występują tu koralowce mózgowe oraz liczne langusty i płaszczki.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Kraj: Hiszpania, waluta: EURO, język: hiszpański, czas polski – 1 godzina, średnia temperatura powietrza w sierpniu: 29 stopni, temperatura wody w sierpniu: 20-21 stopni; nie ma termokliny. Teneryfa ma 2034 km² powierzchni, około 95 km długości i 55 km szerokości.

CENA ZAWIERA:  Pakiet 10 nurkowań  Butlę 12 lub 15 litrów  Balast  7 noclegów w apartamentach z prywatnym basenem wyłącznie dla mieszkańców  Transfery na Teneryfie z i na lotnisko, do naszej dyspozycji przez cały czas pobytu będzie bus Opel Vivaro lub podobny  Całodniową wycieczkę objazdową po Teneryfie wraz z lunchem w lokalnej restauracji.

CENA NIE ZAWIERA:  Przelotu Wrocław – Teneryfa (ceny biletów moga ulec zmianie, a ilosc biletów jest mocno ograniczona dlatego zachecamy do nie zwlekania z zakupem biletu, gdyż w późniejszych terminach moga byc kłopoty z zakupem biletów).  Wyżywienia  Wypożyczenia sprzętu nurkowego  Dodatkowego nurkowania nocnego (45 euro od osoby)  Obowiązkowego ubezpiecznie nurkowego (można wykupić na miejscu)

KOSZTY (na 8 osób)

Osoby nurkujące

€ 622,00 plus przelot

Osoby nie nurkujące

270 Euro

Newsletter

Zapisz się na bezpłatny newsletter

Please wait...

Dziękujemy za zapis na newsletter